ASLAS - strona nieoficjalna

Tajfun pauza

24 kolejka GHLPN

• autor: A.S.L.A.S., 2016-03-21 20:50

Decydująca faza rozgrywek. Aslas na krok przed zdobyciem mistrzostwa. Dwie kolejki przed końcem rozgrywek wiadomo kto będzie na podium, niestety nadal nie wiadomo jak będzie wyglądać kolejność ;)

Meczem rozpoczynającym 24 kolejkę był pojedynek pomiędzy Tytanami, którzy mieli w danej chwili szansę na walkę o 5 miejsce w tabeli z AZP Feniks a Megą, która ostatnimi czasy gładko radziła sobie z takimi drużynami jak Pacio czy Feniks. Obydwie drużyny zaskoczyły nas rosnącą formą pod koniec tej rundy. Wydawało się, że spotkanie będzie miało wyrównany przebieg, niestety brak czołowych zawodników w zespole Tytanów spowodował katastroficzny wręcz wynik 10:0. W ten sposób Mega wyprzedziła będących na szóstym miejscu w tabeli Tytanów wskakując na ich miejsce. Słabo grających Tytanów wykorzystali dodatkowo napastnicy Megi, na rzecz Mateusza Kasprzaka, wyprowadzając  go na czołową pozycję w klasyfikacji strzelców, która uaktualniona zostanie w tym tygodniu.

W drugim spotkaniu tego dnia rozegraliśmy mecz z naszym sparingpartnerem - Bohomazami, reprezentującymi ostatnimi czasy coraz lepszą formę i opierającymi się coraz lepiej drużynom z górnej części tabeli. Mając przed sobą widmo zwycięstwa ligi nie mogliśmy pozwolić sobie na kolejne potknięcia typu zremisowanego meczu z Feniksem w poprzedniej kolejce. Dlatego w drużynie zapanowała pełna mobilizacja aby przeciwnikowi nie udało się Nas zaskoczyć. Mimo małego wyniku do przerwy, mecz układał się po Naszej myśli i odnieśliśmy zwycięstwo utrzymując drużynę na 1 miejscu w tabeli. Wynik spotkania 7:0.

Trzecim z kolei spotkaniem był ważny dla losów drużyn z czołowych miejsc mecz pomiędzy AZP Feniks i Auto-Sprintem. Potknięcie Auto-Sprintu oznaczałoby utratę szansy na 1 miejsce w tabeli i zwycięstwo Ligi - Nam natomiast gwarantowało pozycję wicelidera ( w najgorszym wypadku ). Mecz rozpoczął się pomyślnie dla Nas, gdzie Feniks zdobył prowadzenie na 1:0. Ostatecznie drużyna Auto-Sprintu zachowała zimną krew i systematycznie zdobywała bramki. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść Auto-Sprintu przez co nadal liczy się w grze o zwycięstwo Ligi i ma praktycznie zapewnione miejsce na podium.

Pozostałe mecze nie sprawiały niespodzianek. Tajfun, który tuż przed pierwszym gwizdkiem doczekał się piątego zawodnika wygrał mecz z Łuba Team w stosunku 6:1. Mecz Pacio - Dąbek także bez atrakcji, zakończył się zwycięstwem odrabiających ostatnio straty po porażkach zawodników Pacio 8:0. Wyrównanym spotkaniem okazał się mecz Błękitnych Lipie z Dżordżami Mix, gdzie rzutem na taśmę wygrało Lipie z wynikiem 1:0. Rozegrano także zaległy mecz z 20 kolejki - BKS vs Łuba Team, gdzie faworyt spotkania, drużyna Pawła Barczaka wygrała w stosunku 8:2.

Podsumowując sytuację w tabeli w bitwie na podium nadal liczy się tylko Aslas, Auto-Sprint oraz BKS i nikt nie jest już w stanie im tego odebrać, gdyż pozostały tylko 2 kolejki do zakończenia rundy oraz całej ligi a drużyny te zapewniły sobie zapas punktowy przed drużynami z dalszych miejsc. Jedynie 3 miejsce drużyny BKS jest matematycznie zagrożone przez drużynę Pacio.

Czarnym koniem rozgrywek może okazać się drużyna Tytanów lub Megi. Drużyny te mają przed sobą spotkania z czołowymi drużynami. Ze względu na pauzę w ostatniej kolejce Mega w swoim ostatnim występie może ostatecznie powstrzymać BKS przed zdobyciem 1 miejsca. Natomiast Tytani zagrają kolejno z Aslasem oraz Auto-sprintem. Drużynie Aslasu wystarczy jedno zwycięstwo aby zapewnić sobie Puchar Ligi. Jeśli w następnej kolejce nic się nie wyjaśni decydujące spotkania odbędą się w ostatniej kolejce w 2 ostatnich meczach rozgrywek pomiędzy Tytanami i Auto-Sprintem oraz Aslasu z BKS. Terminarz w tym roku okazał się niezbyt łaskawy dla drużyn natomiast idealny dla kibiców jeśli chodzi o poziom emocji.

Autor: Treść:pozostało znaków:

1. Tajfun Tajfun 28 bz
2. Mega Mega 24 bz
3. Czarny Dzik Chupacabry Car Czarny Dzik Chupacabry Car 19 bz
4. Aslas Aslas 19 bz
5. Efce Dżordże Efce Dżordże 13 plus
6. Pacio - Dek-Bud Pacio - Dek-Bud 12 minus
7. Tytani Tytani 5 bz

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Czarny Dzik Chupacabry CarAslas
Czarny Dzik Chupacabry Car 2:6 Aslas